Katolikus vallási adományvonal
Témakör: Egyházi hír

Katolikus vallási adományvonalon van lehetőség az Apostol TV hitéleti szolgálatának telefo-nos támogatására: Hívószám 13600 / 12-es kóddal hívásonként 500,- Ft-ot ajánlhatunk fel. Átmenetileg Yettel, régebbi nevén Telenor hálózatból hívás nem kezdeményezhető, csak SMS-ben küldhető felajánlás. Ebben az esetben az SMS üzenetbe csak a 12-es számot kell beleírni és elküldeni a 13600-as telefonszámra.

Fontos, hogy nem kell a telefonszám elé tenni 06 X vagy +36 X előhívószámot. Hívás vagy SMS küldés csak magyarországi, belföldi hálózatból indítható.

Jó Pásztor vasárnapja
Témakör: Egyházi hír

A Katolikus Egyházban húsvét negyedik vasárnapját Jó Pásztor vasárnapjának nevezik, mely egyben a papi hivatások világnapja is. Húsvét negyedik vasárnapja, a „jó pásztor” vasárnapja minden évben arra hív minket, hogy mindig újra elcsodálkozzunk ezen a meghatározásom, amelyet Jézus önmagáról adott, és újraértelmezzük azt szenvedésének, halálának és feltámadásának fényében. „A jó pásztor életét adja juhaiért” (Jn 10,11): ezek a szavak egészen beteljesedtek, amikor az Atya akaratának szabadon engedelmeskedve Krisztus feláldozta magát a kereszten. Ekkor válik teljesen világossá, mit jelent az, hogy ő a „jó pásztor”: az életét adta, áldozatként odaadta az életét mindannyiunkért: teérted, énértem, mindannyiunkért! Ezért ő a jó pásztor! Krisztus az igazi pásztor, aki a legnagyobb szeretetet tanúsítja nyája iránt: szabadon rendelkezik életével, senki sem veszi el tőle (vö. 18. vers), hanem odaadja a juhokért (vö. 17. vers). Szöges ellentétben a hamis pásztorokkal Jézus a nép igazi és egyetlen pásztorának bizonyul: a rossz pásztor önmagára gondol és kihasználja a juhokat; a jó pásztor a juhokra gondol és odaadja önmagát. A béressel szemben a pásztor Krisztus olyan gyengéd vezető, aki részt vesz nyájának életében, nincs más érdeke, nincs más szándéka, csak az, hogy vezesse, táplálja, védelmezze juhait. És mindezért a legmagasabb árat fizeti, saját életét áldozza fel. Jézusnak, a jó pásztornak alakjában Isten gondviselését, mindnyájunk iránti atyai gondoskodását szemléljük. Nem hagy minket magunkra! (Ferenc pápa gondolatai)

Szent Charbel liturgia
Témakör: Plébániai hír

Ismét lesz Szent Charbel atya tiszteletére felajánlott szent görögkatolikus liturgia, április 22-én, hétfőn, 18:00 órakor. A szertartás előtt fél órával közös áhítat, ró-mai katolikus imádság lesz a templomban, amely alatt lehetőség lesz szándékot felírni. A kosarat a liturgia kezdetekor az oltárra helyezik. A szertartást bemutat-ja: Kocsis Tamás dél-budai görögkatolikus szervezőlelkész. Aki minden hónap 22-én Szent Liturgiára/Misére megy és imádkozik, annak Szent Charbel minden kérését az Úr elé viszi és közbenjár érte.

Szent Adalbert búcsú
Témakör: Plébániai hír

A Lágymányosi Szent Adalbert Plébánia április 23-án, kedden 19:15 órakor tartja búcsúját. Az ünnepi szentmisét Balogh Attila atya, az esztergomi szeminárium rektora tartja. Kelemen László plébániai kormányzó szeretettel vár mindnyájukat espereskerületünk idei első búcsújára.

Szent Mihály Férfikör
Témakör: Plébániai hír

Következő találkozási alkalma 2024. április 26-án, pénteken este 18 órakor lesz a kávézóban.

Ugrás: